بهترین سیستم های گرمایشی برای فصل سرما

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل
a-guide-to-choosing-energy-efficient-home-heating-systems

با ورود به فصل پاییز و شروع موج های سرما به سراغ مهم ترین نکات وسایل گرمایشی رفته ایم که بزرگترین هزینه های فصل پاییز و زمستان را در بر می گیرند.گرم کردن خانه در پاییز و زمستان چیزی معادل 42 درصد انرژی مصرفی خانه ما را شکل می دهد که بی شک هزینه های بالایی نیز به خانواده ها تحمیل می نماید.
در حالی که در سالهای اخیر تعرفه و هزینه گاز و برق نیز افزایش زیادی داشته است، پس با این اوصاف ما نیز باید به فکر بهبود بهره وری انرژی و جبران قیمت های افزایش یافته باشیم.
سیستم های جدید گرمایشی و با صرفه اقتصادی به هر قشر و با هر بودجه ای این امکان را می دهد که زمستانی گرم و کم هزینه را تجربه نماید.
در ادامه این مطلب راهنمای انتخاب بهترین سیستم های گرمایشی در فصل پاییز و زمستان را مطالعه می نمایید:
مهمترین مولفه سیستم های گرمایش خانگی و باصرفه اقتصادی، خود سیستم ها نیستند بلکه این موضوع خروجی میزان استفاده خانه شما از انرژی تولید شده است.پس در این مورد باید به آب بندی و عدم نشت درها، پنجره ها، دیوارها و کف ها با بالاترین دقت و کیفیت توجه ویژه ای داشته باشیم.شاید این موارد کوچک و بی ارزش به نظر بیایند اما همین مراحل ساده ارزش سرمایه گذاری و در نتیجه افزایش بهره وری را خواهند داشت.این موارد ساده در دراز مدت اثر خود را در قبض ها و صورتحساب های آتی به وضوح نشان خواهند داد.
اگر در خانه های چند سال ساخت زندگی می کنید برای جلوگیری از نشت هوا و آب بندی کردن درب ها و پنجره های می توانید از یک نیروی متخصص ساختمانی بخواهید تا پس از چک نمودن تمامی موارد این کار را برای شما انجام دهد تا خانه گرم تری داشته باشید.
چگونگی انتخاب کارآمدترین سیستم گرمایش خانه
قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین و کارآمدترین سیستم گرمایش خانه به چند سوال و پاسخ آنها فکر کنید:

آب و هوا منطقه زندگی شما چطور است؟

آب و هوای سردتر ممکن است به یک سیستم بزرگتر و بسیار کارآمد نیاز داشته باشد که بتواند ضمن اینکه حداقل هزینه های گرمایشی را در طول زمستان طولانی به حداقل می رساند ، خانه شما را نیز به خوبی گرم کند.
اما خانه ای نیز ممکن از در منطقه ای با یک بخاری کوچک در شرایط آب و هوایی معتدل به خوبی گرم شود.

چه میزان بودجه برای تهیه سیستم گرمایشی خانه خود هزینه می کنید؟

آیا به مبلغ مورد نیاز برای سیستم گرمایشی خانه خود فکر کرده اید؟ بله مهمترین سوال همین است زیرا یک سیستم گرمایشی با دریچه های هوای تنظیم شونده و اتوماتیک و با تکنولوژی اینوِرتِر مطمئنا قیمت گرانتری نسبت به سیستم های بدون آپشن و تنظیمات جانبی دارد.به همین ترتیب سیستم های گرمایشی برای ظرفیت های مختلفی ساخته شده اند که متراژ معینی را به صورت بهینه گرم می نمایند و در فضاهای بزرگتر از توان خود دیگر بهره وری مناسبی نخواهند داشت.همچنین دقت نمایید سیستم های دارای ترموستات کارایی بهتری دارند زیرا تنها در صورت نیاز کار می کنند.

کدام سیستم گرمایشی برای خانه شما مناسب است؟

در کل دو سیستم گرمایشی اصلی وجود دارد: (گرمایش هوای همرفت اجباری و گرمایش هوای تابشی). سیستم های تابشی که اغلب کارآمدتر هستند، اما نصب آنها در خانه های موجود سخت است.

فضای نصب سیستم گرمایش در خانه شما چقدر است؟
خوب این موضوعی مهم است زیرا مثلا اگر آپارتمانی کوچک دارید نصب سیستم گرمایشی غیر از پکیج و رادیاتو و یا نهایتا بخاری ها مقدور است ولی در فضاهای بزرگ نصب شومینه ها، سیستم های کوره ای و مرکزی و سیستم های تابشی نیز ممکن می باشد.

چه سوختی برای شما در دسترس است و هزینه آن برای گرم کردن خانه شما چقدر خواهد بود؟

گزینه های سوخت مشترک مانند گاز طبیعی، روغن های گرمایشی، برق یا پروپان جزو سوخت های رایج گرمایشی در نقاط مختلف هستند که رایج ترین نمونه در ایران گاز طبیعی و برق هستند که همگی در قیمت های مختلف و متفاوتی ارائه می شوند.اما برای انتخاب به سادگی می توانید هزینه و طول عمر یک سیستم گرمایش برقی و گازی را با یک موتور سوخت بنزینی و …. مقایسه نمایید.همچنین میزان دردسر کم استفاده از سیستم های برقی و گازی نیز این تصمیم گیری را بسیار ساده می نماید و تنها در زمانی که در مناطق دوردست باشید گزینه های سوخت فسیلی پیشنهاد می شود.

آیا می توانم از سیستم گرمایش انرژی تجدیدپذیر استفاده نمایم؟

انرژی تجدیدپذیر چیست؟ انرژی تامین شده از واحدهای خورشیدی که ذخیره شده و به شکل برق مورد استفاده قرار می گیرد.اما این سیستم ها قیمت اولیه اجرای بسیار زیادی دارند، اما تخفیف ها و انگیزه های بسیاری برای استفاده از آن نیز وجود دارد مخصوصا در مناطق گرم و پرتابش.یکی از مزایای انرژی تجدیدپذیر کاهش هزینه های ماهانه و افزایش ارزش و قیمت خانه شما و نیز تبدیل شد به گزینه مناسب خرید برای سرمایه گذاران خواهد بود.

جدیدترین و کارآمدترین سیستم های گرمایشی
برای این کار ابتدا باید تمامی سیستم ها را بررسی نماییم:

کوره ها و دیگهای کارآمد در مصرف انرژی و موتورخانه ها

آخرین دیگهای بخار و کوره های گازی و کوره های روغنی بسیار کارآمد و سبز هستند اما مناسب فضاهای بزرگ و صنعتی هستند.کوره ها مجهز به سیستم مجرایی هستند که هوای گرم را به داخل اتاق های مورد نظر یک ساختمان منتقل می کنند.دیگ های بخار آب گرم نیز هما آب گرم شده به رادیاتورهای موجود در خانه منتقل می کنند و یا به سیستم های گرمایش از کف می رسانند و خانه از کف گرم خواهد شود.(پکیج ها نیز در همین دسته بندی قرار می گیرند.)

مدلهای کنونی این سیستم ها بهره وری 90 تا 94 درصدی برخوردار هستند که بسیار چشمگیر است و می تواند هزینه های شما را بسیار مثبت کاهش دهد.کوره های گازی نیز با بازده 97 درصدی عالی هستند.در واقع اگر این سیستم ها بیش از 10 سال عمر کنند با پس انداز هزینه های کاهش یافته به راحتی می توان سیستم جدید بعدی را تهیه نمود.

سیستم های پمپ حرارتی

یکی دیگر از کارآمدترین گزینه های برای گرمایش خانه سیستم پمپ حرارتی است.آنها به هیچ وجه از سوخت فسیلی استفاده نمی کنند اما در عوض گرما را از هوا یا زمین دریافت می کنند که از طریق یک پمپ برقی به خانه شام منتقل می شوند.این نوع سیستم همچنین می تواند هوای خنک را نیز به سمت خود جلب نماید و در تابستان نیز به عنوان تهویه کار خود را انجام دهد. سیستم های پمپ حرارتی در دو نوع وجود دارد: منبع زمین و منبع هوا

پمپ های گرمایش منبع زمین، سیستم های زمین گرمایی نامیده می شوند. کمتر از پمپ های گرمای منبع هوا، از طریق لوله هایی که تقریباً 6 تا 8 فوت در زیر زمین دفن می شوند، گرما را از زمین بیرون می آورند و به خانه های منتقل می کنند.این سیستم ها در کشور ما هنوز کاربرد آنچنانی ندارند.یکی از دلایل آن اقلیم ها هستند.

پمپ های حرارتی منبع هوا گرمای طبیعی را حتی اگر بیرون هوا سرد باشد از جو خارج می کنند. آنها گرما را متمرکز کرده و آن را از طریق لوله ها یا سیستم مجاری در کل خانه توزیع می کنند.

انتظار داشته باشید که برای هر BTU انرژی الکتریکی لازم برای پمپ حرارتی منبع هوا ، حداقل 3 BTU گرما بدست آورید. برای سیستم های منبع زمین ، این نسبت به تقریباً 1: 4 بهبود می یابد.هر دو نوع برای خانه های موجود مناسب هستند اگرچه پمپ های حرارتی منبع هوا آسانتر و ارزان تر هستند ، زیرا نیازی به کاوش های زیرزمینی ندارند.

راهنمای انتخاب سیستمهای گرمایش خانگی با انرژی کارآمد

سیستم های گرمایش خورشیدی

استفاده از انرژی خورشیدی برای گرم کردن خانه شما ارزانترین و دوستانه ترین شیوه برای کره زمین است، زیرا از انرژی رایگان خورشید استفاده می کنید. تنها مسئله سیستم گرمایش خورشیدی این است که برای کار به آفتاب نیاز دارد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان سرد است و به طور مرتب ابری است، ممکن است این نوع سیستم برای شما مناسب و قابل اعتماد نباشد.

در نهایت ما پیشنهاد می کنیم اگر در یک آپارتمان شهری زندگی می کنید از شیوه گرمایش پکیج و رادیاتو و نهایتا بخاری ها استفاده نمایید اما اگر در مناطق خارج شهر زندگی می کنید سایر شیوه های گرمایشی با توجه به بودجه شما می تواند برای شما مفیدتر واقع شود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

70 درصد شانس فروش بیشتر برای آگهی های عکس دار
70 درصد شانس فروش ...

واقعا تهیه چند تصویر ساده با گوشی هوشمندی که در دستان ما...

معماری ساختمان مسکونی سدروس / علیرضا تغابنی
معماری ساختمان مسکونی سدروس ...

تراکم و توزیع آن در تهران ریشه اصلی بسیاری از موضوعات مرتبط...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

نورپردازی چگونه می تواند باعث بهبود یا کاهش کیفیت معماری شود؟
نورپردازی چگونه می تواند ...

اگر از جنبه های مختلفی به طراحی داخلی و معماری بنگریم، نورپردازی...

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات
تاثیر تفکر مثبت در ...

به طور کل دو دیدگاه در کسب و کار املاک و مستغلات...

رازهای موفقیت در کار مشاور املاک
رازهای موفقیت در کار ...

اگر می خواهید رازهای موفقیت در کار مشاور املاک را بدانید 10...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت