بهترین گیاهان برای آپارتمان شما / چگونگی نگهداری از آنها

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

گیاهان عناصری عالی برای اضافه کردن به معماری فضاهای ساخته شده است. با این حال، هنگامی که به محیط داخلی آپارتمان ها می آیند، معمولا نور و تهویه کمتری دریافت می کنند، تحت این شرایط نیز گونه های خاصی برای انطباق با مجیط داخلی مقاوم هستند.

بنابراین، هنگام فکر کردن در مورد گونه های مختلف گیاهان برای محیط های داخلی چه در فضای خانه، آپارتمان یا فضاهای تجاری – برخی از گونه ها بهتر از بقیه آنها هستند.

در این مطلب از ملک بانک ما ۱۳ عدد از بهترین گیاهان خانگی را برای معرفی به شما انتخاب کرده ایم.

 

Croton (Croton lawianus) کروتون

خصوصیات و ویژگی ها: برگ های بزرگ و رنگارنگ که در نورها و سایه های مختلف از سبز و زرد تا قرمز و بنفش متفاوتند. این درختچه به دلیل برگ های براق و طول عمر زیاد خود همیشه جلب توجه می کند.

مراقبت: کروتون ساعت ها به نور خورشید نیاز دارد، بنابراین به راحتی در نزدیکی پنجره ها و فضاهای که روشنایی جامعی را دریافت می کنند خواهد زیست. این گونه با دمای پایین و یا نزدیکی به دستگاه های تهویه مطبوع سازگار نیست. این گیاه در آب و هوای گرم تر بهتر رشد می کند و می تواند به ۲ تا ۳ متر در ارتفاع برسد. خاک آن بهتر است مرطوب نگه داشته شود، اما نه کاملا خیس. حتما هتگام نگهداری و نظافت و رسیدگی از دستکش استفاده نمایید زیرا حاوی خواص و ذرات سمی است که می تواند باعث تحریک پوست شود.

Dumb Cane (Dieffenbachia amoena) دیفن باخیا

خصوصیات و ویژگی ها: به عنوان یکی از پرطرفدارترین گیاهان درختچه ای به شمار می آید، این گونه ای از درختچه چند ساله است و تا ارتفاع ۵۰ سانتیمتر رشد می کند. با ریشه های سفید زیر شاخه های آن، در تابستان و بهار شکوفه می دهد. حساس به درجه حرارت پایین بوده، برای آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری مناسب است.

مراقبت: بهتر است آن را در نزدیکی پنجره ها و نور طبیعی قرار دهید. این گیاه نیاز به رطوبت دارد، بنابراین، آن را روزانه کمی مرطوب نمایید، اما خاک را کاملا خیس نکنید. این گیاه دارای غلظت بالایی از اگزالات کلسیم است، که یک ماده شیمیایی است که می تواند سمی باشد و باعث آسیب دیدگی شود. بنابراین، باید از حیوانات و کودکان دور نگه داشته شوند.

 

 

 

Pinstripe Calathea (Calathea ornata) کالاتیا اورانتا

خصوصیات و ویژگی ها:  همیشه سبز و قوی با شاخ و برگ های زینتی قرمز است. این گونه از گیاه می تواند به ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر در ارتفاع  برسد. شکوفه های آن در مناطق رطوبتی بالا می رویند. این گیاه به هوای سرد و دستگاه تهویه مطبوع حساس است.

مراقبت:  گیاه را مرطوب و تحت نور کم نگهداری نمایید. برگ آن سمی است، بنابراین استفاده از دستکش باغبانی در نگهداری توصیه می شود.

Rabbit’s Foot Fern (Davallia fejeensis) سرخس پا خرگوشی

خصوصیات و ویژگی ها: این گیاه بومی سواحل جزایر فیجی و استرالیا بوده و در حدود ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر در ارتفاع رشد می کند. برگ های آن شکننده و پیچ خورده اند، بنابراین باید در مکان های بالاتر از سطح زمین قرار گیرند.

مراقبت: این گونه نیاز به خاک ارگانیک غنی دارد و باید تحت نور منتشر و پخش شده قرار گیرد، زیرا نمی تواند تحت نور مستقیم خورشید رشد کند. در فصل زمستان، برگ ها با شاخه ها سقوط می کنند. در صورتی که این اتفاق صورت نگرفت، توصیه می شود که هرس برای رشد شاخه های جدید حتما انجام شود.

 

Macho Fern (Nephrolepis spp.)

خصوصیات و ویژگی ها: شاخ و برگ آن ویژگی های مشابه با گیاه قبلی دارد. قابل انطباق با مناطق سرد نیست، بنابراین آب و هوای گرمسیری را ترجیح می دهد.

مراقبت: با توجه به تغییرات اندازه شاخ و برگ، باید آنها را بریده و هرس نمایید، آنرا تحت نور طبیعی، اما غیر مستقیم قرار دهید. خاک باید با مواد آلی، مرطوب و غنی باشد. می توان این گیاه را کاشت و یا آویزان کرد.

 

ZZ Plant (Zamioculcas zamiifolia) زامیوکالکاس

خصوصیات و ویژگی ها: این گونه در نقاط مختلف به طور فزاینده ای در داخل خانه مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه بسیار کم نگهداری است و می تواند در نور کم نیز قرار بگیرد.

مراقبت: در صورت قرار گرفتن در معرض نور بیشتر، توصیه می شود که گیاه آب بیشتری دریافت کند. اما اگر بیش از حد آب بخورد، ممکن است زرد شود. برگ ها باید به طور مرتب با یک پارچه و آب برای مرطوب نمودن یا برای تمیز کردن گرد و غبار نگهداری شوند. فراموش نکنید که شاخه های مرده را از بین ببرید و از انتشار آلودگی در بخش های دیگر آن جلوگیری کنید.

 

Bridal Veil (Gibasis pellucida)

خصوصیات و ویژگی ها: دارای گلهای سفید منحصر به فردی است، یک گیاه  آویز است که به سرعت رشد می کند، بنابراین لازم است به طور دائمی هرس شود.

مراقبت: همان طور که در دمای پایین نمی تواند رشد کند، باید در مکان های گرمی رشد کند که یا دارای نور طبیعی باشد یا از زیر سایه نور را دریافت کنند. اگر در فضاهای کم عمق قرار گیرد، برگ های آنها احتمالا سقوط خواهد کرد و رنگ خود را از دست خواهند داد. خاک را مرطوب و به طور منظم آبیاری کنید.

Centipede Tongavine (Epipremnum pinnatum) پوتوس
خصوصیات و ویژگی ها: این گیاه زینتی، همیشه سبز و نیمه علفی در مناطق معتدل یافت می شود، بنابراین می تواند با دماهای پایین سازگار باشد.

مراقبت: این گیاه معمولا در حالت آویزان و تحت نور طبیعی یا نیمه سایه رشد می کند.

 

Cylindrical Snake Plant (Sansevieria cylindrica) سانسوریا (نیزه آفریقایی)
خصوصیات و ویژگی ها: با برگ های برجسته عمودی و استوانه ای خود، یک کارخانه ایده آل تصفیه هواست و دارای دوام و عمر طولانی است.

مراقبت: برای کسانی که وقت نگهداری کمتری را دارند، این گیاه بسیار مناسب است. باید هر ۱۵ روز یکبار آبیاری شود و نیازی به هرس ندارد. مهم است که دقت داشته باشیم که آب باید در خاک ریخته شود نه بر روی برگ ها.

Broadleaf Lady Palm (Rhapis excelsa)  نخل راپیس
خصوصیات و ویژگی ها: بومی آسیا، دارای ساقه های بلند و باریک، شبیه به بامبو است.

مراقبت: این گیاه باید در نور کم کشت شود . برگ های خشک و سوخته باید قطع شوند. برگ های آن باید با یک بطری آب اسپری تمیز شوند.

 

 

 

Ruffled Fan Palm (Licuala grandis)  لیکوآلا گراندیس
خصوصیات و ویژگی ها: ایده آل برای آب و هوای گرمسیری، این یک گونه ساقه ای به نظر می رسد همانند فن ژاپنی است.

مراقبت: توصیه می شود که آنها را در کنار پنجره ها قرار دهید، اما بدون نور مستقیم. آنها باید تقریبا ۴ بار در هفته آبیاری شوند و همچنین بر روی برگ هایشان آب اسپری می کنند.

 

Moso Bamboo (Phyllostachys Pubescens)  موزو بامبو
خصوصیات و ویژگی ها: با شکل خود مشخص شده است، نام آن به معنای “بامبو مودار” است. عملکرد این “موها” این است که آن را در مقابل آلودگی ها محافظت می نمایند.

مراقبت: برگ و ساقه های آن سبز سرزنده هستند و می توانند تا ۱۵ متر در ارتفاع رشد نمایند و ۱۵ سانتیمتر قطر داشته باشند، بنابراین توصیه می شود هرس شوند. بر خلاف سایر گونه های بامبو، می توان آن را در گلدان ها کاشت، در صورتی که فاصله ی مناسب بین ساقه ها وجود داشته باشد.

Succulents  ساکولنت یا گیاه آبدار
خصوصیات و ویژگی ها: برگ های ضخیم آن آب برای مدت زمان طولانی ذخیره می کنند، بنابراین برای نگهداری بسیار آسان است.

مراقبت: در صورتی که برگ ها شروع به خشک شدن نمودند، مقدار آب را افزایش دهید؛ اگر آنها شروع به پوسیدگی کردند، مقدار آب را کاهش دهید. اگر ساکولنت برگ های خود را  از دست می دهد، ممکن است که نور کافی نداشته باشد؛ در این مورد، توصیه می شود که ۴ ساعت در روز  زیر نور مستقیم خورشید قرار گیرد.

اگر گونه های مشابه دیگری را می شناسید حتما در پایان همین مطلب و در قسمت پیام ها درج نمایید؛

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت