مرکز فرهنگی و هنری گوانگشی با معماری فضایی در شهر نانینگ چین افتتاح شد

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

چینی ها مدت هاست که در حال غنی سازی معماری خود در بخش های فرهنگی و هنری هستند، به نحوی که امروزه بسیاری از کنسرت های بزرگ نوازندگان و موسیقی دانان اروپایی در سالن های مجلل شهرهای مختلف چین برگزار می گردد. سازه هایی عظیم و درآمیخته با فرهنگ و هنر همانند مجتمع هاربین اپرا و یا مرکز اُپرای Zhuhai . تمامی این مجموعه ها خبر انقلابی جدید در معماری فرهنگی و هنری چین را بازگو می نمایند. در این مطلب از ملک بانک میخواهیم شما را با یکی دیگر از این آثار برجسته معماری آشنا نماییم.


معماری : gmp Architects

مکان : گوانگشی، چین

معماران مسئول : Meinhard von Gerkan, Nikolaus Goetze, Dirk Heller

مدیریت پروژه : Dirk Seyffert

مساحت پروژه : ۱۱۳۷۶۴ متر مربع

سال پروژه : ۲۰۱۸

عکاسی : Christian Gah


مرکز فرهنگی و هنری گوانگشی در نانینگ درهای خود را باز کرده است.این مرکز یک تئاتر بزرگ است که در چین بسیار محبوب بوده و به عنوان یک محل برای طیف گسترده ای از برنامه های موسیقی و فرهنگی عمل می کند: در آن علاوه بر اپرای کلاسیک و سنتی اروپایی، رویدادهایی دیگری مانند کنسرت ها، جشن ها و نمایش های موزیکال نیز برگزار می گردد.

 

در این مجموعه سه سالن کنسرت به صورت جداگانه درون یک ساختمان که با سقف کاذب و سنگ های طبیعی ساخته شده است و خانه اپرا نیز در قسمت جنوب غرب سایت پروژه با ۱۶۰۰ کرسی برای تماشاچیان در یک طبقه ۶۰۰ متر مربعی به سمت دریاچه قرار گرفته است.

به دنبال سنت های خانه های اپرای کلاسیک تمامی صندلی ها به صورت غلافی و تاشو قرار گرفته اند، بالکن ها و چایگاه های ویژه نیز از طریق یک فضای باز و آرایش ویژه پله ها به یکدیگر متصل شده اند. سطوح پانل های چوبی در دیواره ها و سقف به صورتی نرم و منحنی، یک محیط داخلی گرم را ایجاد می کند و با زمان بازتاب صورت ۱٫۵ تا ۱٫۸ ثانیه، شرایط ایده آل صوتی را برای اجرای اپرا فراهم می کنند.

سالن کنسرت نیز با ۱۲۰۰ صندلی در قسمت شرقی واقع شده است و به عنوان یک شش ضلعی مستطیلی با سطح مقطع گرد شده طراحی شده است. این سالن به دلیل وسعت و امکانات مناسب برای انواع گسترده ای از اجرای موسیقی از جمله کنسرت های سمفونی توسط آهنگسازانی مانند Bruckner است. راه راه های چوبی بر روی دیوارها و سقف ها یک ترتیب ریتمیک خاصی را در نمای بصری ارائه می دهند.

کوچکترین سالن با ۵۵۰ کرسی یک سالن چند منظوره است و در سمت شمالی سایت واقع شده است. تجهیزات صوتی کنترل شده توسط دانش الکترونیک در آن این اطمینان را می دهد که زمان انعکاس صدا را با تغییرات بی نهایت تنظیم نمایند. همچنین با استفاده از سیستم عامل آسانسور در بدنه آن می توانند سناریوهای مختلفی را برای موسیقی، باله و اجرای تئاتر و نمایش های مد داشته باشند.

سه ساختمان مرکز اپرا، کنسرت و نمایش با یک سقف مشترک و ظاهرا شناور یکپارچه شده اند. طراحی فضایی این ساختمان ها به نحوی انجام شده است که بسته به زاویه دید، ظاهر و نمای این ساختمان به صورت پویا تغییر می کند و موجب ارتباط آن با مناظر طبیعی اطراف می شود و خود به یکی از چشم اندازهای خاص منطقه گوانگشی تبدیل شده است.

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

50 سال بعد از اولین فرود روی سطح ماه / 15 پروژه معماری برای زندگی در فضا
50 سال بعد از ...

آیا انسان ها روزی واقعا روی کره ماه زندگی خواهند نمود؟امروز از...

خریداران از چه راههایی مشاوران املاک را پیدا می کنند؟
خریداران از چه راههایی ...

خرید خانه یک خانه برای مردم عادی کار پیچیده ای است و...

در کار املاک، چگونه بیشتر از سایر رقبا دیده شویم
در کار املاک، چگونه ...

بهترین مشاوران املاک هم، هر روز خود را به پیشرفت اختصاص می...

شهرهایی با بیشترین هزینه زندگی در سال ۲۰۱۹
شهرهایی با بیشترین هزینه ...

در بیست و پنجمین رده بندی شهرها توسط مجموعه Mercer's(مرسر) بر مبنای...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت