کاهش قیمت مسکن در 5 منطقه تهران

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مصطفی‌قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: خبرهای رسیده حاکی از آن است که قیمت مسکن در 5 منطقه تهران بین 8 تا 18 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصاد آنلاین، مصطفی‌قلی خسروی اظهار کرد: افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن باعث کاهش توان خرید مردم و کسادی معاملات شده است. بنابراین مالکان به تدریج قیمت‌های پیشنهادی را پایین آوردند و گزارش‌هایی از سوی دفاتر املاک به دست ما رسیده که نشان می‌دهد قیمت پیشنهادی مالکان در مناطق یک، پنج، ۲۲، ۱۲ و هفت بین ۸ تا ۱۸ درصد کاهش یافته است. البته با توجه به رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن نسبت به سال قبل، کاهش فعلی نمی‌تواند تأثیر چندانی در اقتصاد بازار ایجاد کند و کماکان قدرت خرید متقاضیان، پایین است.

وی با اشاره به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این‌که فعلاً مردم خرید نکنند تا شرایط آرام شود، گفت: من با این نظر مهندس اسلامی موافقم. عبارت معروفی است که می‌گوید سزای گران‌فروش، نخریدن است. در همه جای دنیا وقتی کالایی گران می‌شود مردم نمی‌خرند تا قیمت متعادل شود. اما در ایران بعضاً برعکس عمل می‌شود و به محض این‌که صحبت از گرانی می‌شود بعضی افراد، بدون مطالعه شروع به خرید می‌کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: در شرایط فعلی چه بخواهیم چه نخواهیم با توجه به رشد قیمت‌ها، متقاضیان توان خرید ندارند و کسادی بازار ناشی از این مساله است.

خسروی درباره ادعای یکی از نمایندگان مبنی بر این‌که سلطان‌های مسکن ۲۵۰۰ واحد خالی در تهران و ۷۰۰ واحد خالی در شهرری در اختیار دارند گفت: من این موضوع را قبول ندارم و در طول این سال‌ها هیچ‌گاه مافیا و سلطان در بازار مسکن دیده نشده است. ساختمان، یک کالای کوچک مثل سکه و ارز نیست که بتوان آن را در گاوصندوق پنهان کرد. همه‌ی مردم خانه‌ها را می‌بینند و نمی‌توان قبول کرد که ۲۵۰۰ خانه در یک منطقه خالی بماند.

به گفته خسروی، عقل سلیم حکم می‌کند به دلیل خواب سرمایه، خانه خالی نماند. ممکن است واحدهای خالی متعلق به بانک‌ها باشد. در غیر این صورت، افراد عادی خانه را خالی نگه نمی‌دارند. البته نمی‌گویم که آپارتمان بدون سکنه اصلاً وجود ندارد اما بسیار اندک است.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

اسباب کشی برای مستاجران چقدر هزینه دارد
اسباب کشی برای مستاجران ...

اسباب کشی که این روزها در فصل تابستان بازار داغ خود را...

مسکن، کم ریسک ترین سرمایه گذاری برای رونق تولید است
مسکن، کم ریسک ترین ...

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر رونق تولید مسکن بر...

آیا کاهش نرخ ارز قیمت مسکن را ارزان می کند
آیا کاهش نرخ ارز ...

ریزش قیمت ها در بازار ارز دوامی دارد؟ نرخ ها بر چه...

زمان دریافت مالیات نقل و انتقال املاک
زمان دریافت مالیات نقل ...

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار در...

کدام کشورها دارای حباب بیشتری در بازار مسکن هستند
کدام کشورها دارای حباب ...

کدام کشورها در جهان دارای بیشترین حباب در قیمت مسکن هستند.به گزارش...

آیا وام اجاره مسکن اثرات تورمی خواهد داشت
آیا وام اجاره مسکن ...

برخی کارشناسان معتقدند که پرداخت وام اجاره مسکن دردی از مستاجران دوا...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت