برنده چالش طولانی مدت ناسا در پروژه مارشا مشخص شد / زیستگاهی مناسب برای مریخ و زمین

پست قبل

شرکت AI SpaceFactory در آخرین چالش ناسا یعنی پرینت ۳D زیستگاه روی سطح مریخ مقام اول و جایزه را از آن خود نمود.معماری چند سیاره ای و طراحی فناوری های موجود در زیستگاه مریخ مربوط به پروژه “مارشا” MARSHA طی یک سری رقابت های طولانی مدت بین ۶۰ شرکت رقیب در جریان بود.

زیستگاه مارشا نگاهی اجمالی به آینده زندگی انسان ارائه می دهد.این زیستگاه خاص می تواند بر روی مریخ با ۱۵ فوت ارتفاع به عنوان نمونه اولیه به صورت ۳D اجرا شود که نمونه مورد نظر به عنوان طرح نهایی برنده و منتخب این سری از مسابقات ناسا تایید شده است.

 

 زیستگاه مارشا برای استفاده هوشمندانه از تکنولوژی و مواد تشکیل دهنده آن ستایش شده است. این سازه خاص از نوعی کامپوزیت زیست تخریب پذیر(زیست‌فروسایی) و قابل بازیافت و همچنین نوعی بازالت مشتق شده از مواد طبیعی موجود در سطح مریخ ساخته شده است.

زیستگاه مارشا، ازمخلوط جدیدی از الیاف بازالت از نوعی سنگ و مواد تجدید پذیرگیاهی بر اساس بیوپلاستی تشکیل شده است،شکل عمودی مارشا و همچنین طراحی انسان محور آن، رادیکالی را نشان می دهداز طرح های قبلی مریخ سرچشمه می گیرد.

ای آی اسپیس فکتوری، پروژه مارشا را به عنوان یک اصل اولیه برای فکر کردن در مورد یک زیستگاه در مریخ توصیف می کند، نه یک گنبد کم عمق یا ساختار نیمه خالی محدود و تاریک. بلکه آنرا در نقطه مقابل یک محیط چند سطحی و مملو از نور می داند.این نوآوری جدید تصویر متعارف گذشته از معماری “عصر فضا” را که تمرکز آن بر ایجاد فضاهای قابل سکونتی بود که به نیازهای یک مأموریت مریخی پاسخ دهد، به چالش می کشد.

پس از گذشت دو سال از زمان توسعه فن آوری ساخت و ساز برای مریخ، در حال حاضر شرکت ای آی اسپیس فکتوری برنامه هایی برای بازیافت مواد بدست آمده از پروژه MARSHA و استفاده مجدد از آنها در چاپ ۳D TERA، برای ساخت اولین زیستگاه زیست محیطی فناوری فضایی روی زمین، را توسعه می دهد.

“ما این فن آوری ها را برای فضا توسعه دادیم؛ اما اکنون پتانسیل خوبی برای تبدیل به ساختاری قابل اجرا روی سطح زمین نیز دارند.با استفاده از مواد طبیعی و مواد زیستی قابل تجزیه بدست آمده از محصولات زراعی، ما می توانیم با زباله های عظیم بتنی و غیر قابل بازیافت موجود در صنعت ساختمان مقابله نماییم و سیاره مان را ترمیم نماییم.”      دیوید مالت – مدیرعامل و بنیانگذار ای آی اسپیس فکتوری

 

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

۸ نوآوری و تکنولوژی جدید در ساخت پناهگاه برای شرایط اضطراری در سراسر جهان
۸ نوآوری و تکنولوژی ...

جنگ، بلایای طبیعی و بی ثباتی های اقتصادی مردم یک جامعه را...

معماری هتلی در قلب یک غار در روسیه
معماری هتلی در قلب ...

معماری هتلی درون یک غار در با ترکیبی رازآلود و هیجان انگیز.این...

مشاور املاک با استراتژی های فروش قدرتمند یعنی تضمینی برای پول سازی
مشاور املاک با استراتژی ...

مشاور املاک بر خلاف تصور عموم یک شغل با پیچیدگی های بسیار...

برگزاری اولین دوره از رقابت های معماری میکروهوم / جدیدترین ایده های معماری
برگزاری اولین دوره از ...

رقابت معماری سالانه "میکروهوم" که می توان گفت بخشی از جنبش ارتقاء...

من یک مشاور املاک هستم (قسمت اول)
من یک مشاور املاک ...

مجموعه کاملا رایگان از امروز شروع به کار کرد!حالا جریان این بخش...

سرمایه گذاری ۹۴ تریلیون دلاری برای آینده جهان
سرمایه گذاری ۹۴ تریلیون ...

از امروز در سال 2019 صنعت ساخت و ساز در جهان می...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت