برنده چالش طولانی مدت ناسا در پروژه مارشا مشخص شد / زیستگاهی مناسب برای مریخ و زمین

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت AI SpaceFactory در آخرین چالش ناسا یعنی پرینت 3D زیستگاه روی سطح مریخ مقام اول و جایزه را از آن خود نمود.معماری چند سیاره ای و طراحی فناوری های موجود در زیستگاه مریخ مربوط به پروژه “مارشا” MARSHA طی یک سری رقابت های طولانی مدت بین 60 شرکت رقیب در جریان بود.

زیستگاه مارشا نگاهی اجمالی به آینده زندگی انسان ارائه می دهد.این زیستگاه خاص می تواند بر روی مریخ با 15 فوت ارتفاع به عنوان نمونه اولیه به صورت 3D اجرا شود که نمونه مورد نظر به عنوان طرح نهایی برنده و منتخب این سری از مسابقات ناسا تایید شده است.

 

 زیستگاه مارشا برای استفاده هوشمندانه از تکنولوژی و مواد تشکیل دهنده آن ستایش شده است. این سازه خاص از نوعی کامپوزیت زیست تخریب پذیر(زیست‌فروسایی) و قابل بازیافت و همچنین نوعی بازالت مشتق شده از مواد طبیعی موجود در سطح مریخ ساخته شده است.

زیستگاه مارشا، ازمخلوط جدیدی از الیاف بازالت از نوعی سنگ و مواد تجدید پذیرگیاهی بر اساس بیوپلاستی تشکیل شده است،شکل عمودی مارشا و همچنین طراحی انسان محور آن، رادیکالی را نشان می دهداز طرح های قبلی مریخ سرچشمه می گیرد.

ای آی اسپیس فکتوری، پروژه مارشا را به عنوان یک اصل اولیه برای فکر کردن در مورد یک زیستگاه در مریخ توصیف می کند، نه یک گنبد کم عمق یا ساختار نیمه خالی محدود و تاریک. بلکه آنرا در نقطه مقابل یک محیط چند سطحی و مملو از نور می داند.این نوآوری جدید تصویر متعارف گذشته از معماری “عصر فضا” را که تمرکز آن بر ایجاد فضاهای قابل سکونتی بود که به نیازهای یک مأموریت مریخی پاسخ دهد، به چالش می کشد.

پس از گذشت دو سال از زمان توسعه فن آوری ساخت و ساز برای مریخ، در حال حاضر شرکت ای آی اسپیس فکتوری برنامه هایی برای بازیافت مواد بدست آمده از پروژه MARSHA و استفاده مجدد از آنها در چاپ 3D TERA، برای ساخت اولین زیستگاه زیست محیطی فناوری فضایی روی زمین، را توسعه می دهد.

“ما این فن آوری ها را برای فضا توسعه دادیم؛ اما اکنون پتانسیل خوبی برای تبدیل به ساختاری قابل اجرا روی سطح زمین نیز دارند.با استفاده از مواد طبیعی و مواد زیستی قابل تجزیه بدست آمده از محصولات زراعی، ما می توانیم با زباله های عظیم بتنی و غیر قابل بازیافت موجود در صنعت ساختمان مقابله نماییم و سیاره مان را ترمیم نماییم.”      دیوید مالت – مدیرعامل و بنیانگذار ای آی اسپیس فکتوری

 

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

گرافن چیست و چگونه این ماده شگفت انگیز، انقلاب جدید در معماری را به وجود می آورد
گرافن چیست و چگونه ...

گرافن چیست؟این ماده شگفت انگیز با ساختار شبکه ای شش ضلعی خود...

هند اولین سیستم هایپرلوپ مسافری جهان راه اندازی می کند
هند اولین سیستم هایپرلوپ ...

دولت هند اولین پروژه هایپرلوپ جهان را با قرار دادن آن جزو...

نقش نماهای جنبشی(متحرک) در معماری چیست
نقش نماهای جنبشی(متحرک) در ...

در تاریخ معماری اغلب اوقات نماهای جذاب از طریق تزئینات و اضافه...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت