برج خورشید پادشاه شهر بادها / نمادی ملی بر فراز رودخانه ایشیم قزاقستان

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت معماری Fundamental Architects مستقر در شهر روتردام، جدیدترین رندر از آخرین طراحی خود برای “برج خورشید” که قرار است به عنوان پلی برفراز رودخانه ایشیم قزاقستان ساخته شود ارائه نمود.این طراحی زیبا و منحصربه فرد برای بزرگترین توسعه دهنده املاک و ساختمان سازی کشور یعنی گروه BIG طراحی شده است و قرار است با 75000 متر مربع مساحت در قلب آستانه یعنی پایتخت قزاقستان جای گیرد. این ساختمان با ارتفاع 121 متر از سطح رودخانه ایشیم و به عنوان یک مرکز زیربنایی شامل موارد جدید برای فعالیت های مسکونی، اداری، هتل و فعالیت های تجاری تنظیم خواهد شد.معماران فاندامنتال، برج و پلی خاص و برجسته را برفراز رودخانه ایشیم ترسیم نمودند.

نام برج خورشید، با الهام از ارتفاع بلند و همچنین ایده ها و نمادگرایی برخواسته از فرهنگ و آداب و رسوم قزاقستان به عنوان اسم برج انتخاب گردید.این موارد در مفهوم پروژه در تمام سطوح در هم آمیخته شده است، از آغاز آن با باز شدن دایره ای در مرکز ساختمان به عنوان نماد «خورشید، صلح و اتحاد» و نماد توجه اساسی در فرهنگ قزاقستان، به عناصر مثلثی در ساختار و فضای داخلی که نمادی است که معمولا در جواهرات و لباس های سنتی پیدا می شود.

در بخشی از طراحی بر روی سطح زمین ساختمان دارای دو پارک مهم بر روی رودخانه ایسیم خواهد بود که از طریق یک پل عابر پیاده و مسیر دوچرخه سواری قابل دسترسی قابل دسترسی خواهد بود. یک مرکز خرید دو طبقه نیز در قسمت بالاتر از آن قرار دارد.همچنین دو لابی بی نظیر مثلثی شکل نیز در هر دو طرف پایه دایره ای و در نقطه ورودی اصلی برای بال های لوکس مسکونی و چند منظوره برج خواهد بود. در پایان در پشت بام یک تراس قابل دسترسی است که دارای منظره او چشم اندازی خارق العاده از مناظر پایتخت است.

این پروژه از قدرت جریان آب زیر پل در رودخانه استفاده می نماید. این پروژه به یک سد معمولی برای ایجاد قدرت هیدروالکتریک نیاز ندارد، اما یک سطح باریک تر را در رودخانه و قسمت زیرین ساختمان برای افزایش سرعت جریان و قدرت آن ایجاد می نماید. با استفاده از یک پمپ حرارتی و جهت گیری هوشمندانه ساختمان، از گرم شدن ساختمان در طرف جنوب غربی در طول روزهای گرم تابستان جلوگیری می شود تا کارایی ساختمان را به حداکثر برسانند. همچنین این پروژه ارتباطات کاربر پسند جدیدی را در سطح خیابان ها و بین بخش های کلیدی شهر ایجاد می کند و به نقطه اصلی برای کسب و کار، زندگی و تفریح در آستانه معروف به شهر بادها تبدیل خواهد شد.

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

سند گرفتن برای خانه / تمام مراحل از مبایعه نامه در مشاور املاک تا سند تک برگ
سند گرفتن برای خانه ...

سند گرفتن برای خانه کاری که معمولا برای ما دشوار است، اما...

چک لیستی برای موفقیت در شغل مشاور املاک
چک لیستی برای موفقیت ...

چک لیستی برا موفقیت در شغل مشاور املاک وجود دارد؟ بله برای...

اوبر از طراحی ایستگاه اسکای پورت، برای تاکسی هوایی خود رونمایی نمود
اوبر از طراحی ایستگاه ...

این طراحی جذاب توسط شرکت معماری فاستر و همکاران برای معرفی ایستگاه...

نقش پلاستیک و قالب گیری تزریقی در زندگی روزمره ما
نقش پلاستیک و قالب ...

ممکن است چیزهایی راجع به قالب گیری تزریقی شنیده باشید و اما...

بهترین کفپوش ها برای آشپزخانه کدامند
بهترین کفپوش ها برای ...

کفپوش آشپزخانه ممکن از بنابر موارد زیادی آسیب ببیند زیرا آشپزخانه محیط...

چگونه یک اسباب کشی آسان و دلچسب داشته باشیم
چگونه یک اسباب کشی ...

با شروع فصل نقل و انتقالات و اسباب کشی ها معمولا بسیاری...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت