بهترین کفپوش ها برای آشپزخانه کدامند

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

کفپوش آشپزخانه ممکن از بنابر موارد زیادی آسیب ببیند زیرا آشپزخانه محیط کار و پخت و پز است پس اتفاقاتی مانند برگشتن ظروف، ریختن روغن داغ، افتادن اشیاء تیز و یا وسایل سنگین موضوعاتی است که در هر آشپزخانه ای هر چند وقت یکبار پیش می آید.

پس می بینیم که انتخاب کفپوش آشپزخانه با سایر محیط ها تفاوت هایی دارد که گزینه های متفاوتی را پیش پای ما می گذارد.هر ماده و متریالی مناسب کف آشپزخانه نبوده و می بایست عملکرد گزینه های مختلف را بررسی نمایید و سپس با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

ما در این مطلب گزینه های مختلفی را که مناسب آشپزخانه شما هستند معرفی می نماییم:

کفپوش چوب سخت و فراوری شده

چوب سخت طبیعی از مواد بسیار مناسب و با دوام برای بیشتر بخش های خانه است، اما در برخی مناطق حساس به رطوبت استفاده از آن محدودیت دارد که آشپزخانه نیز شامل این موارد می شود.اما چوب های جنگلی سخت و فراوری شده با دوام بالاتر و مقاومت در برابر آب مناسب این گزینه هستند.

البته در کشور ما ایران این مورد کمتر مورد استفاده قرار گرفته است و بیشتر در ویلاها و خانه های لوکس شاهد آن هستیم.در این کفپوش ها با سیلر و پوشش های پلی اورتان مقاوت چوب ها افزایش پیدا کرده است اما باز هم در برابر آب و رطوبت آسیب پذیر هستند.اما مدنظر داشته باشید این گزینه بهترین نبوده و بیشتر جنبه زیبایی دارد ولی مقاوت آن نسبت به سایر گزینه ها کمتر است و نیاز به تعمیر و رسیدگی بیشتری خواهد داشت.

کفپوش چوب سخت و فراوری شده
کفپوش های چوب سخت و فراوری شده

کفپوش بامبو

بامبو در واقع بسیار مقاوم تر از چوب های جنگلی است و روند تولید آن به نحوی است که مقاومت بالایی در برابر رطوبت خواهد داشت.انتخاب بامبو از هر نظر به صرفه تر است زیرا بسیار بادوام بوده ولی چون تنوع و کاربرد بهتری دارد قیمت آن نیز از چوب بیشتر است.

کفپوش بامبو

کاشی و سرامیک کف

کاشی سرامیک، یک ماده ساخته شده از رس طبیعی است که پس از لعابکاری تحت حرارت به شکل نهایی خود در می آید، این ماده کفپوشی بسیار بادوام است که بسیار سخت و غیر قابل نفوذ در برابر آب و لکه و کثیفی است. کاشی سرامیک از جمله مواد مقاوم در برابر حرارت و شکستگی است و در شرایط عادی می تواند به طور نامحدود با تغییر اندکی در ظاهر و یا عملکرد آن می تواند در مدت زمان استفاده شود. کاشی های سرامیکی نیز در رنگ های مختلف، الگوهای طبیعی و همچنین اندازه ها، شکل های متفاوت در قالب موزائیک و کاشی تولید می شوند.پوشش سخت و سرد کاشی ها را نیز می توان با یک فرش برطرف نمود.

کفپوش سرامیکی

کفپوش های بتنی

اگر شما دنبال یک گزینه ارزان و دارای طول همر بالا هستید کفپوش های بتنی عالی هستند.در نظر داشته باشید که کفپوش های بتنی نیز می توانند جلا ببینند، رنگ آمیزی شوند و یا با راهکارهای خلاقانه به زیباترین اشکان در آیند.کفپوش های بتنی همیشه خنک و در زمستان سرد هستند از این جهت ممکن است خیلی ها آنرا دوست نداشته باشند.اما هزینه پایین اجرا و همچنین دوام و قابلیت رنگ پذیری و تغییر دکور آن بسیار وسوسه ککنده است.

کف پوش بتنی

کفپوش و کاشی سنگ طبیعی

کفپوش سنگ طبیعی دارای وزن زیادی است، اما بادوام ترین راه حل برای کفپوش عالی آشپزخانه سنگ است. گزینه های سنگ طبیعی برای کف آشپزخانه یا سایر نقاط خانه شامل: سنگ مرمر، گرانیت، سنگ آهک، سنگ تراورتن و ماسه سنگ ها(نوعی سنگ رسوبی) می شوند.
اما سنگ های طبیعی محصولاتی بسیار گرانقیمت هستند و به طور خاص مناسب طبقه پردرآمد و مرفه است.این پوشش جذاب کاملا خانه را منحصر به فرد می نماید. اما باید دقت داشته اگرچه در مقابل آب بسیار زیاد مقاوم است اما بعضی از انواع سنگ های متخلخل، حساس به نفوذ آب نیز هستند، بنابراین سنگ ها نیز اگر با یک ماده عایق پوشیده شوند مقاومت آنها چندین برابر خواهد شد.سنگ ها اگر به درستی برش و عایق کاری شده باشند به سادگی چند دهه برای صاحبان خود کار خواند کرد.در این بین مقاومت تخته سنگ ها و گرانت بیشتر و در مقابل مقاومت تراورتن و ماسه سنگ کمی کمتر است و بهتر است برای استفاده در کف مقاوم و عایق باشند و اما سنگ های مرمر که مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارد اما در برابر ضربه و خط و خش آسیب پذیر است.

کفپوش سنگ طبیعی

کفپوش لینولئوم

این نوع از کفپوش بسیار زیبا و دارای تنوع در طراحی می باشد.لینولئوم بیش از 50 سال است که در آشپزخانه های استفاده می شود و مواد سازنده آن کاملا طبیعی هستند.نگهداری آن بسیار آسان است و اگر به درستی مراقبت شوند گاهی تا 40 سال نیز نیاز به تعمیر یا تعویض نخواهند داشت.جالب است بدانید که لینولئوم در کشتی تایتانیک برای مناطق لوکس استفاده شده بود.

لینولئوم اخیرا مجددا به دلیل سالم بودن وعدم وجود مواد زیان آور و سمی و مخرب محیط زیست مورد توجه جوامع بین المللی قرار گرفته است.این کفپوش از ترکیب چند ماده اصلی تحت فشار و حرارت کنترل شده بدست می آید.مواد تشکیل دهند آن شامل: روغن کتان، تکه های چوب پنبه، چوب، خاک اره و صمغ درختان کاج، سنگ آهک، رنگدانه و یک لایه پشتیبان از جنس کنف است.

کفپوش لینولئوم

کفپوش لینولئوم
کفپوش لینولئوم

وینیل

یکی از ساده ترین و پرکاربردترین راه حل ها برای ترمیم و یا اجرای اولیه کفپوش برای آشپزخانه استفاده از وینیل است.این ماده ساخنه دست انسان تقریبا در برابر تمام آسیب ها، لکه ها و همچنین رطوبت مصون است.در ضمن تمیز کردن آن نیز بسیار آسان است و نیاز به نگه داری سختی هم ندارد.برخی از تولید کننده های وینیل در خارج از ایران ضمانت نامه های 20 ساله برای اجرای آن به مشتریان خود ارائه می دهند.وینیل بسیار ارزان تر از خیلی موارد دیگر بوده و بسیار دوست داشتنی است.وینیل انتخابی مناسب برای خانواده هایی است که تنوع طلب تر بوده و ممکن از بخواهند هر چند سال سبک کفپوش را تغییر دهند و به این صورت هزینه های کمتری شامل آنها خواهد شد.

تمام نسخه های مدرن کفپوش وینیل با نام وینیل لوکس (LVF) شناخته می شوند و البته قیمت بالاتری نیز نسبت به نسخه های قدمی خواهند داشت.این کفپوش کیفیت بالا در حال حاضر در طرح هایی با نمای چوب و سنگ بسیار فراوان است.

وینیل
وینیل

 

امیدواریم این مطلب از ملک بانک برای شما مفید بوده باشد.نظر و تجربه خود را در استفاده از هر کدام از انواع کفپوش ها در انتهای همین مطلب ارسال نمایید و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.اگر از انواع دیگری از کفپوش ها نیز برای آشپزخانه خود استفاده نموده اید قید کنید تا در بروزرسانی بعدی این مطلب بیشتر در رابطه با آن صحبت کنیم.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

آموزش بازاریابی اینترنتی املاک به همراه تمامی راه حل ها
آموزش بازاریابی اینترنتی املاک ...

آموزش بازاریابی اینترنتی املاک راهکار اصلی خروج از ضرر و آغاز یک...

راهنمای انتخاب سیستمهای گرمایش خانگی با انرژی کارآمد
راهنمای انتخاب سیستمهای گرمایش ...

با ورود به فصل پاییز و شروع موج های سرما به سراغ...

معماری و بازسازی خانه کاوه در تهران / استودیوی معماری و طراحی پرگار
معماری و بازسازی خانه ...

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این اثر نمونه ای از...

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

1 دیدگاه ها

  • رضا کچایی

    لینولئوم عجب چیز جالبیه تا حالا جایی ندیدم .واقعا اینکه داخلش از مواد طبیعی استفاده میشه خیلی جذابش میکنه هم برا سلامتی هم برای محیط زیست

    پاسخ

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت