ملک بازدید آزاد چیست و چگونه مشتریان بیشتری برای بازدید ملک خود جذب نماییم

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

این روزها اگر به دنبال خانه ای برای خرید یا اجاره بگردید در وبسایت ها و اپلیکیشن های تخصصی املاک، به اندازه کافی موارد منطبق با سلیقه خود را خواهید یافت.اما نکته اساسی در زمانبندی این بازدیدها و هماهنگی با مشاوران املاک برای ساعت دقیق بازدید املاک مورد نظر است.

البته که در کشور ما نیز مانند کشورهای توسعه یافته به تازگی در آگهی های املاک تاریخ و زمان دقیق بازدید آزاد خانه نیز درج می شود، هرچند این امکان هنوز همه گیر نشده است اما به صورت روز افزون در حال افزایش و فرهنگ سازی می باشد.در این حالت مخاطب و بازدید کننده از زمان تعیین شده در آگهی ها اطمینان داشته و زمان خالی خود برای بازدید را با آن هماهنگ می نماید و نیازی به تماس با دهها مشاور املاک نخواهد داشت و تنها پس از انتخاب خانه یا ملک مورد نظر خود با مشاور املاک درج کننده آگهی، هماهنگی های نهایی را به انجام می رساند.

به این صورت زمان بسیار زیادی را که قبلا صرف گشتن و تماس های پی در پی می شد صرفه جویی می نمایید و با حوصله و زمان کافی به بازدید و بررسی خانه یا ملک مورد نظرتان می پردازید.حالا بیایید به نکته متفاوتی بپردازیم،این مورد که اگر خانه ای برای بازدید آزاد مشخص نمودیم چه راهکارهایی برای جذب بیشترین تعداد بازدیدکننده وجود دارد و چگونه می توان شانس فروش و یا اجاره یک خانه آماده بازدید را افزایش داد؟

طبق آخرین آمار ثبت شده توسط وبسایت ملک بانک در سالهای 97 و سه ماهه اول 1398 چیزی نزدیک به 60 درصد مشاوران املاک، همیشه تعدادی از خانه های آماده بازدید را در اختیار دارند.یعنی خانه هایی که توسط مالکان تخلیه شده و یا به صورت مبله به مشاوران املاک حرفه ای سپرده می شود تا آن را اجاره دهند و یا به فروش برسانند.

این خانه ها همیشه محبوب هستند، به خصوص در مناطق شهری که مردم بیشتر درگیر شغل خود هستند و در طول روز زمان آزاد کمی دارند.

اگر به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای می خواهید قرار موفقی را برای فروش یا اجاره یک خانه بازدید آزاد داشته باشید و بیشترین تعداد مشتری و بازدیدکنندگان را برای شانس بیشتر انجام معامله به سمت ملک مورد نظر جذب نمایید ما در این مطلب چند راهکار طلایی برای شما خواهیم داشت، در ادامه همراه ما باشید:

در تیم خود فردی داشته باشید که به میزبانی خانه های بازدید آزاد علاقه مند است
همیشه به یاد داشته باشید که “وقت طلاست”.اگر شما یک ملک آماده بازدید را به یکی از پرسنل و کارشناسان فروش خود سپرده اید و او زمان کافی و مشخص در روزهای هفته برای این کار ندارد پس بی درنگ او را به سراغ ملک دیگری بفرستید و این کار را به فردی بسپارید که در زمان های مقرر در ملک حظور دارد و به این مقوله علاقه مند است.

فردی که برای فروش یا اجاره یک خانه بازدید آزاد مشخص می نمایید می بایست چند مشخصه داشته باشد که مهمترین آنها خوش قولی و احترام به زمانبندی است و در درجه بعدی باید باحوصله بوده و قبل از بازدید با جزئیات خانه مورد نظر آشنا شود به نحوی که انگار در رابطه با خانه خودش به بازدیدکنندگان توضیح می دهد.

تاریخ بازدید خانه را از روزهای ابتدای هفته آغاز نمایید و حداقل 3 روز را تا پایان هفته برای آن مشخص کنید
اگر خانه ای برای بازدید آزاد بروی سایت قرار می دهید حتما تاریخ بازدید را از روزهای اولیه هفته مشخص نمایید تا همه افراد مخصوصا کارمندها بتوانند برای یکی از آن تاریخ ها برنامه ریزی نمایند.این تاریخ ها می توانند از یک روز تا هر هفت روز هفته مشخص شوند اما نکته مهمتر ساعت بازدید برای هر ملک است.در ضمن دقت نمایید که تاریخ ها به دقت روی هر آگهی املاک در وبسایت ملک بانک به درستی قید شوند.

بهترین زمان برای نمایش یک خانه بازدید آزاد کدام است
مردم در ایران معمولا روزهای کاری را برای بازدید خانه نمی پسندند مخصوصا افرادی که شغل آزاد ندارند و یا کارمند هستند و یا جایی با ساعت کاری مشخص مشغول به کار.پس می توان گفت برای بازدید خانه عصر پنجشنبه بهترین زمان خواهد بود.اما همانطور که گفتیم مشخص نمودن 2 روز جایگزین در آگهی املاک برای افرادی با شغل آزاد و یا … نیز لازم است.پس در نهایت می توان گفت شنبه ها که روز شلوغ کاریست را فراموش کنیم و یکشنبه و سه شنبه و روز اصلی یعنی پنجشبه عصر را برای بازدید آزاد خانه مشخص کنیم. البته با توجه به موقعیت های مختلف می توان روزهای آغازین را تعویض نمود.

از شبکه های اجتماعی نیز در تبلیغ خانه بازدید آزاد خود استفاده کنید
گاهی برخی از مشتریان بالقوه اپلیکیشن یا آدرس وبسایت شما را در اختیار ندارند ولی عضو شبکه های اجتماعی شما هستند پس هرگز این مورد را فراموش نکنید و به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای از پست نمودن خانه آماده بازدید خود در شبکه های اجتماعی خود غافل نشوید.
به اشترک گذاری دو یا سه تصویر با کیفیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و انتشار اطلاعات مختصری از خانه یا ملک مورد نظر، باعث دریافت درخواست بازدید فراوانی می شود، که شاید حتی زمانی کافی برای پاسخ مثبت به همگی آنها نداشته باشید.

نکات و ویژگی های خاص خانه را در آگهی برجسته نمایید
فقط هنگام تبلیغ یک خانه بازدید آزاد در رسانه های اجتماعی خود مطمئن شودید که زمان، تاریخ، مکان بازید را در عنوان پست به اشتراک بگذارید تا جلب توجه بیشتری نماید.نوشتن توضیحات جذاب از امکانات اختصاصی ملک مورد نظر را نیز فراموش نکنید، مثل وجود سونا، جکوزی، تراس بزرک با باربیکیو، وجود حیاط و فضای سبز در خانه های شهری، وجود اتاق دوش، خواب مستر، اتاق Tv و روف گاردن و ….

وارد پنل مدیریت اختصاصی خود شوید و املاک خاص با تاریخ بازدید ایجاد نمایید

در ملک بانک آگهی خود را با ایجاد قسمت تاریخ بازدید ملک و همچنین ویژه نمودن ملک در معرض نمایش بیشتر قرار دهید و ترافیک هدفمند خود را با این شیوه چند برابر نمایید.

در یک بازدید آزاد، حرفه ای همسایگان را نیز با هماهنگی مالک مطلع نمایید
شاید باور نکنید اما این نکته ریز و فراموش شده گاهی در آن واحد منجر به یک معامله خواهد شد.وقتی به همسایگاه خانه مورد نظر خبر می دهید که خانه مجاور یا طبقه بالا یا پایینی شما آماده بازدید است و از خود آنها هم دعوت می کنید تا بیایند در برخی از موارد همانجا یک معامله بالقوه شکل گرفته است و بعضی اوقات همسایگان به دلیل راحتی ساختمان آنرا به فرزندان، دوستان و یا فامیل خود به سرعت پیشنهاد می دهند.اما دقت کنید که این عمل می بایست با هماهنگی مالک خانه صورت پذیرد.در این شیوه حتی اگر خود آنها مستقیما وارد یک معامله نشوند با پخش نمودن اطلاعات و مزایای خانه در محله مورد نظر منجر به افزایش ترافیک بازدید خانه خواهند شد.

در معاملات ارزشمند تبلیغات منطقه ای انجام دهید
اگر فروش یک ملک ارزشمند در میان است، بروشورهایی را مخصوص بازدید خانه مورد نظر چاپ نمایید و در آن تاریخ بازدید خانه یا ملک مورد نظر را در روزهای مشخص باقید ساعت درج نمایید و در مکان هایی که فکر می کنید خریداران بالقوه در آن حضور دارند پخش نمایید.در ضمن روی درب ملک مورد نظر نیز این تبلیغات را با علائمی که نشان دهنده خانه یا ملک بازدید آزاد است، مشخص و اطلاعات تماس خود را در آن درج نمایید.

در تبلیغات خود از یک جمله توصیفی خوب بهره ببرید

به عنوان مثال: پنت هاوس رویایی با چشم اندازی ابدی به تهران – خانه سه بر و خوش ساخت در بهترین خیابان فرمانیه – آپارتمانی خاص با بهترین متریال روز دنیا – واحدی با خاص ترین کاغذ دیواری و دیزاین مخصوص علاقه مندان به هنر – همه مزیت ها در یک خانه – و بسیاری از جملات کوتاه توصیفی که قشر مورد نظر خود را جذب می نماید و در بیشتر دیده شدن آگهی تاثیر زیادی خواهد داشت.

-حالا به زمانی برسیم که مشتریان مشخص و به قرار بازدید خانه آمده اند.کدام نکات آنها را خشنود و به پذیرش ملک نزدیک می نماید:

1.به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای سوالات مشخصی را در ذهن داشته باشید و برای آنها پاسخ هایی آماده نمایید

مهمترین ویژگی این ملک چیست؟ – چرا می خواهند آنرا بفروشند؟ – ممکن است بیشتر راجع به این ملک توضیح دهید؟ – این محله چطور است؟ – همسیگان ساختمان چطور هستند؟ – آیا ساختمان آرامی است؟ آیا مراکز خرید و … به ما نزدیک هستند؟ – آیا خانه به تازگی تعمیر شده و یا هزینه خاصی ندارد؟ – هزینه های شارژ و مشترک ساختمان چقدر است؟ ….

2.نکته بعدی در زمان بازدید پذیرایی شماست
ما پبشنهاد می کنیم اگر در فصل تابستان هستید حتما یک نوشیدنی خنک را آماده نمایید و یک ظرف با شکلات هایی در طعم های مختلف را مهیا و در بدو ورود به بازدیدکنندگان تعارف نمایید و اگر در فصل های سرد سال هستید به سراغ نوشیدنی های گرم بروید و در کنار آن شیرینی را آماده و برای بازدیدکنندگان سرو نمایید. از این کار به ظاهر ساده صددرصد پاسخ خوبی خواهید گرفت و در ابتدای بازدید این موضوع را در رفتار مشتریان به وضوح در خواهید یافت.

3.هوشمند ترین مشاور املاک در یک بازدید آزاد از خانه
یک مشاور املاک حرفه ای یا بهتر بگوییم باهوش آخرین و ریزترین نکات را نیز فراموش نمی کند.اکثر خانواده ها کودکان خود را نیز همراه خود به بازدید خانه می آورند مخصوصا زمانی که سن آنها بیش از 5 سال باشد زیرا خو گرفتن کودک با ملک مورد نظر برای آنها مهم است.در این حالت یک وسیله سرگرم کننده ساده برای کودکان برای والدین آنها نیز بسیار خشنود کننده خواهد بود.چیزهایی مانند یک فرفره یا آبنبات و یا یک پازل به عنوان هدیه.اینا همه و همه در کنار موارد بالا هزینه ناچیزی خواهند داشت اما تاثیر بسیار شگرفی در بازدید یک خانه یا ملک دربر خواهند داشت.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت