تفاوت یک مشاور املاک با کارگزار املاک چیست؟

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل
تفاوت یک مشاور املاک با کارگزار املاک چیست؟

آیا میدانید تفاوت مشاوران و کارگزاران املاک چیست؟نماینده یا مشاور املاک شخصی است که دارای مجوز املاک و مستغلات از صنف املاک است و خود می تواند دارای نمایندگان و کارشناسان فروش زیر مجموعه باشد.

اما کارگزاران املاک و مستغلات افرادی به صورت واسطه هستند که لزوما نباید مجوز املاک داشته باشند.اما به دلیل روابط بالا و همچنین تجربه بازاریابی و فروش و تخصص در یک زمینه ملکی خاص مابین فروشنده، خریدار و آژانس املاک قرار می گیرند و در صورت بسته شدن یک قرارداد درصد تعیین شده خود را طبق  قرارداد و توافق کارگزاری خود دریافت می نمایند.

انواع مختلفی از نمایندگان املاک و مستغلات و کارگزاران وجود دارند و درک این تفاوت ها می تواند هنگام تعیین اینکه کدام مسیر شغلی در املاک و مستغلات برای شما مناسب است، بسیار ارزشمند است.

کارگزار املاک چه کاری انجام می دهد؟

-یک کارگزار املاک و مستغلات برای مذاکره و ترتیب معاملات معاملات ملکی فعالیت می کند.

-آنها می توانند به طور مستقل یا با مشاوران املاک و مستغلات و آژانس ها کار کنند.

 وظایفی که یک کارگزار انجام می دهد بسته به نقش آنها ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی کارگزاران املاک و مستغلات مسئولیت این موارد را دارند:

-نظارت بر معاملات املاک و مستغلات

-مدیریت شرکت کارگزاری و کارمندان

-برقراری ارتباط با مشتریان، ادارات، آژانس های املاک و ….

-تعیین قیمت نهایی با مذاکره چند مرحله ای با فروشنده و خریدار

انواع کارگزاران املاک چیست

ابتدا باید به یک موضوع مهم بپردازیم و آن چیزی نیست جز تفاوت کارگزاران در داخل ایران با سایر کشورها.در کشورهای اروپایی و آمریکایی کارگزاران توانایی این موضوع را دارند تا شرکتی تاسیس نموده و تعداد زیادی آژانس و مشاور املاک را به زیرمجموعه خود اضافه کنند و جزوی از مجموعه آنها به حساب بیایند.اما در ایران کارگزاری توانایی کمتری داشته  و تنها واسط قراردادها می باشد و معمولا با یک یا چند مشاور املاک به عنوان همکار کار می کنند.

کارگزاران و شرکت های کارگزاری در معاملات درصد می گیرند اما برخلاف مشاوران و آژانس های املاک به پرسنل خود معمولا خقوق ثابت و کارمندی می دهند.البته این موضوع کاملا توافقی است و گاهی نیز بخشی از درصد یک فروش نصیب کارمندان کارگزای خواهد شد.

مدیریت کارگزاری

یک کارگزار مدیریتی یا کارگزار مسئول، بر کار روزانه دفتر نظارت می کند و مسئولیت ها را تقسیم بندی می نماید.آموزش عوامل و پرسنل نیز به عهده مدیریت کارگزای است.همینطور استخدادم نیروهای جدید و نظارت بر کارمندان.مدیریت اسناد و مدارک مشتریان و نظارت بر آن نیز به عهده میدیریت کارگزای است.

کارگزار همکار

یک کارگزار وابسته مانند یک نماینده املاک و مستغلات یا شرکت کارگزاری املاک است به این دلیل است که آنها تنها، معاملات خریدار و فروشنده را نمایندگی می کنند. با این حال ، آنها می توانند این کار را (واسطه قرارداد املاک) بدون نظارت کارگزار یا یک مشاور املاک انجام دهند (و به این ترتیب ممکن است درصد بیشتری از کمیسیون را به دلیل این کار دریافت کنند).

مشاوران املاک و مستغلات چه کاری انجام می دهد؟
یک نماینده یا مشاور املاک و مستغلات در طی مراحل خرید، فروش یا اجاره به مشتریان خود کمک می کند.

یکی از خدمات آنها به مشتریان ساماندهی اسناد و مدارک قرداد و پیش نیازهای آن است: از روند مذاکرات اولیه گرفته تا اسناد پایانی و نهایی قرارداد در روز معامله.

تسهیل مذاکرات قرارداد: از قیمت فروش گرفته تا امکانات رفاهی تا تعمیر خانه، تمامی اینها مواردی هستند که یک نماینده املاک و مستغلات به مشتری خود کمک می کند تا بهترین معاملات با شرایطی مطلوب را بدست آورد.

اگر در جایگاه یک مشاور املاک حرفه ای به دنبال افزایش مشتریان و فروش آژانس املاک خود هستید می توانید با عضویت در پلتفرم املاک و مستغلات ملک بانک و استفاده از امکانات اختصاصی ما روند کاری خود را تسریع نمایید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

70 درصد شانس فروش بیشتر برای آگهی های عکس دار
70 درصد شانس فروش ...

واقعا تهیه چند تصویر ساده با گوشی هوشمندی که در دستان ما...

معماری ساختمان مسکونی سدروس / علیرضا تغابنی
معماری ساختمان مسکونی سدروس ...

تراکم و توزیع آن در تهران ریشه اصلی بسیاری از موضوعات مرتبط...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

نورپردازی چگونه می تواند باعث بهبود یا کاهش کیفیت معماری شود؟
نورپردازی چگونه می تواند ...

اگر از جنبه های مختلفی به طراحی داخلی و معماری بنگریم، نورپردازی...

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات
تاثیر تفکر مثبت در ...

به طور کل دو دیدگاه در کسب و کار املاک و مستغلات...

رازهای موفقیت در کار مشاور املاک
رازهای موفقیت در کار ...

اگر می خواهید رازهای موفقیت در کار مشاور املاک را بدانید 10...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت