چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل
چرا تعمیر و نگه داری اهمیت زیادی دارد؟

تعمیر و نگهداری ساختمان مخصوصا برای شرکت ها و اجاره دهنده هایی که ساختمان های بزرگی دارند بسیار مهم تر است اما در اغلب موارد برای مالکان کاری دلهره آور، پرهزینه و یا حتی زائد و غیر منطقی به نظر می رسد به ویژه زمانی که در نگاه اول این رسیدگی ها کارهایی سطحی و یکنواخت و همیشگی جلوه می کنند.اما واقعیت این است که تعمیر و نگه داری ساختمان به شکلی مناسب و مداوم، بنا به دلایل مختلف امری ضروری است.

ساختمان ها به طور کاملا طبیعی و ذاتی بنا به دلایلی مانند: تاثیرات آب و هوایی، استفاده روزانه ساکنان از آنها، منسوخ شدن قطعات مکانیکی و همچنین استهلاک مصالح و مواد بکار رفته دچار فرسودگی و خرابی می شوند.

تحت این شرایط در صورت عدم حل و فصل به موقع این خرابی ها، این مسائل می توانند تجربه زندگی ساکنان آنها را دچار اختلال و کاهش ارزش کند و همچنین محیط های ناسالم و خطرناکی ایجاد نمایند که هزینه های بالا و ناگهانی را در زمینه تعمیر و نگه داری به مالکان تحمیل می کنند.دامنه نگه داری یک ساختمان می تواند از کوچکترین جزئیات تا اساسی ترین کارکردهای متغییر باشد.

چرا نگه داری ساختمان مهم است؟

در این راستا برخی کارها مانند شستن پنجره ها کاری بی نتیجه به نظر می رسند اما همین کار کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی بر تجربه کاربری و میزان خوشبختی ساکنان داشته باشد.حالا همین کارها به دلیل احتیاج به تجهیزات تخصصی و کارگران اضافی، باید در اغلب موارد به شرکت های خدماتی واگذار شوند.

اما برای تعمیر و نگه داری ساختمان کارهای ضروری تری نیز در این بین وجود دارند، به عنوان مثال، بررسی ایمنی آسانسور، سیستم آتش نشانی و اطفا حریق از بروز حوادث در آسانسور و آتش سوزی ها جلوگیری می کنند و یا در صورت بروز شرایط اضطراری می تواند جان افراد را نجات دهد.

کارهای دیگری نیز در این بین وجود دارند مانند: آزمایش آب، بررسی تهویه مطبوع، که هر دو مورد به شکلی بالقوه از سلامتی محافظت می کنند و به این شکل اطمینان حاصل می کنید که استانداردهای محیطی به خوبی برآورده شده اند.بنابراین، نگهداری ساختمان در بخش های مختلف و کارکردهای متنوع مورد نیاز است و هر کدام نیز دلایل مربوط به خود را دارند.

چرا نگهداری ساختمان کار مهمی است؟

اینکه بخواهید خودتان به تمامی مشکلات ساختمان رسیدگی کنید اصلا منطقی نیست زیرا اغلب آنها نیازمند دانش و تخصص ویژه همان کار هستند و در صورت ورود به آنها احتمالا نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.واقع بینانه ترین حالت این است که شما از شرکت هایی که دارای تکنسین های تخصصی هستند بخواهید تا به ساختمان شما رسیدگی کنند و ارتباط با آنها را نیز به عهده مدیران ساختمان بگذارید که اغلب اوقات در ساختمان حضور دارند و با نقاط مختلف آن آشنا هستند.همیشه با تجهیزات تخصصی و کمک های فنی، امکان نگهداری از ساختمان به طرز چشمگیری گسترش می یابد.

به عنوان مثال وقتی میخواهید شیشه های یک ساختمان 10 تا 12 طبقه را تمیز نمایید نیاز به نیاز به ماشین آلاتی با تجهیزات حرفه ای و یا بالابرهای ویژه نظافت دارید.پس هیچ کدام از مواردی که در ذهن شماست خصوصا در ساختمان های بزرگ به وسیله شما قابل اجرا نیست و نیازمند نیروهای متخصص تعمیر و نگه داری ساختمانی است.

اما همیشه نیاز به برون سپاری همه کارها نیست و گاهی با پیش بینی تجهیزاتی در زمان ساخت و ساز اولیه می توان کارها را به نیرو های خاصی در داخل ساختمان محول نمود.به عنوان مثال اگر برای یک برج از ابتدا آسانسور ویژه ای که قابلیت دسترسی به شیشه های بیرونی را می دهد نصب شده باشد می توان تا حد زیادی از کارها را به نیروهای داخلی محول نمود.

بنابراین ، تعمیر و نگهداری ساختمان فقط برای مسائل بهداشتی، ایمنی، کاهش هزینه و حتی پایداری ضروری نیست، بلکه ضرورتاً با کمک تکنسین ها و تجهیزات مکانیکی تخصصی که تعمیر و نگهداری را بطور کامل امکان پذیر می سازند نیز ارائه می شود.

در حالی که به نظر می رسد شاید این هزینه و تلاش ها کاری مازاد و فاقد ضرورت باشد، اما نگهداری مداوم نسبت به پاسخ های ناامید کننده در موارد اضطراری بهداشتی و ایمنی کم هزینه تر می شود، و راحت تر از افزایش هزینه های غیرمنتظره برای برنامه ریزی ساختمان جلوگیری می شود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

محوطه سازی برای حیاط خانه و ویلا
محوطه سازی برای حیاط ...

آیا می خواهید یک محوطه و باغ زیبا برای ویلای خود داشته...

راهنما و آموزش نگارش حرفه ای آگهی املاک
راهنما و آموزش نگارش ...

برای نوشتن یگ آگهی املاک جذاب باید بدانید مشتریان به دنبال چه...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی لوکس / اجرا :B.P. BUILDERS CANADA INC
دهکده ساحلی الیت یک ...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی کاملا لوکس، در پنج تیپ متفاوت...

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاوران املاک
آموزش بازاریابی شبکه های ...

آینده بازاریابی املاک و مستغلات در اینترنت و محیط وب است و...

نوسازی منحصربه فرد یک آپارتمان در تهران / دفتر معماری رویداد
نوسازی منحصربه فرد یک ...

این آپارتمان یکی از آپارتمان های موجود در تهران است که توسط...

مهمترین نکات برای طراحی دکور آپارتمان های کوچک
مهمترین نکات برای طراحی ...

در آپارتمان های کوچک همیشه مهمترین نکته چیدمان دکور در فضای محدود...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت