معمار برجسته “ویل الساپ” در سن ۷۰ سالگی فوت کرد

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

ویلیام آلن یا ( “ویل الساپ” Will Alsop ) متولد ۱۲ دسامبر ۱۹۴۷ در انگلستان است. او طبق اعلام خبرگذاری The Guardianدر شنبه هفته جاری (۱۲ می ۲۰۱۸) بر اثر یک بیماری کوتاه مدت فوت کرد و طراحان شرکت aLL Design این موضوع را تایید نمودند.

 

الساپ به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان معماری جهان شناخته می شود؛ نام او (Alsop) در معماری به یک اصطلاح تبدیل شده است که می تواند به معنای ستایش یا تحقیر باشد، بسته به اینکه چه کسی در چه زمانی از آن استفاده می کرد، Alsop در طول کار خود برای طراحی های شگفت انگیزش، سرفصل های خود را ساخته است.

الساپ مسئول ساخت چندین بنای مدرنیته، متمایز و بحث برانگیز بود که اغلب با استفاده از رنگ های روشن و شکل های غیر آوانگارد طراحی کرده بود. در سال ۲۰۰۰ Alsop جایزه استرلینگ ، که جایزه معماری معتبری در انگلستان است را برای طراحی کتابخانه Peckham در جنوب شرق لندن به دست آورد.

او همیشه میخواست معمار باشد حتی قبل از اینکه بداند معماری چیست و معماران چه میکنند. الساپ در سن شش سالگی اولین معماری خود را با طراحی خانه ای برای مادرش انجام داد و مشخصه آن این بود که میبایست حتما در نیوزلند ساخته شود.

او در توضیحاتش در رابطه با نحوه کار خود گفته بود: قبل از اینکه برای شروع به کار بر روی یک پروژه جدید برود، ابتدا از نقاشی برای پاک کردن ذهن خود و دستیابی به فکر آزادانه و ایجاد یک رویکرد طراحی بی نظیر استفاده می کند.

در اوایل سال ۲۰۰۰ روح هزاره جدید محیطی عالی را برای سبک کاری الساپ رقم زد. در سال ۲۰۰۴، آلساپ کتابی تحت عنوان Supercity منتشر کرد که منجر به بحث بسیار در رسانه ها شد.موضوع این کتاب شامل بحث در مورد چگونگی افزایش همبستگی شهرها در این مسیری است که مفاهیم “شهر” را تغییر می دهد و اینکه چگونه می توان آن را برای ادغام ایده روستایی و شهری توسعه داد.

او همچنین در طول عمر کاری خود نمایشگاه های بسیار زیادی را در سرتاسر جهان از آثار خود برگذار نمود. آثار او شهرت جهانی الساپ را گسترش دادند و در نهایت Will Alsop سبکی بی نظیر از خود را در صنعت معماری به جا نهاد که کاملا متفاوت و مختص خودش بود.

منبع: wikipediaall-worldwide

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

نورپردازی چگونه می تواند باعث بهبود یا کاهش کیفیت معماری شود؟
نورپردازی چگونه می تواند ...

اگر از جنبه های مختلفی به طراحی داخلی و معماری بنگریم، نورپردازی...

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات
تاثیر تفکر مثبت در ...

به طور کل دو دیدگاه در کسب و کار املاک و مستغلات...

رازهای موفقیت در کار مشاور املاک
رازهای موفقیت در کار ...

اگر می خواهید رازهای موفقیت در کار مشاور املاک را بدانید 10...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

معماری زیبای خانه ای هضم شده در دل طبیعت
معماری زیبای خانه ای ...

متابولیسم معماری ارگانیک، نکته ای که در نگاه اول به این پروژه...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت