ZNERA طراحی یک شبکه از برج های فیلتراسیون هوا برای مبارزه با سطح آلودگی در دهلی نو را ارائه نمود

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت طراحی معماری “Znera Space” مستقر در دبی، ، تصاویر و مشخصات پروژه “Smog” را برای تمیز کردن هوا در دهلی، یعنی یکی از آلوده ترین شهرهای جهان، منتشر کرده است. در فهرست پروژه های تجربی جشنواره معماری جهانی، پروژه Smog امیدوار است بتواند با اضافه کردن شبکه ای از برج های فیلتر دود در کل شهر، کیفیت هوا را رتقاء بخشد و از شهر در مقابل تهدیدات آلودگی هوا محافظت نماید.

پایتخت هند به وجود سحابی سمی بیش از حد و ضایعات صنعتی شناخته شده است و مجموعه Znera امیدوار است با ایجاد این برج های عظیم تصفیه هوا به تولید هوای تازه برای دهلی دست بزند.

 

 

عوامل مختلفی در کنار یکدیگر برای تعریف کیفیت هوا در دهلی نو گردهم آمده اند. زباله های صنعتی و وسایل نقلیه، سوزاندن دیزل و نفت سفید، همگی به آلودگی نیروگاه های موجود در محدوده شهر اضافه می شوند. همچنین سطح آلودگی با سوزاندن محصولات کشاورزی در مناطق مجاور منطقه هاریانا و پنجاب نیز بدتر می شود. دقیقا سوزاندن زباله ها نیز خود به بحران آلودگی غالب مب افزاید و به عنوان دلیل اصلی برای سم زدایی ناگهانی هوای آلوده در شهر و مناطق همسایه آن متهم است. این شبکه پیشنهاد شده از برج های عظیم دود زدا به شهر کمک خواهد کرد که هوا را تمیز و مجددا تنفس کند.

 

 

با استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع انرژی تجدید پذیر، این پروژه با یک شبکه شش ضلعی ساخته شد است که به طراحی شبکه سیستم شهری منطقه دهلی لوتینز(منطقه ای در دهلی نو که به نام مهندس بریتانیایی ادوین لوتینز نامگذاری شد) باز می گردد. هر برج ۱۰۰ متر دقیق در مرکز یک گره کلیدی شهر قرار می گیردو یک حجم هوای نیمه تمیز را در مساحت دو کیلومتر ایجاد می کند.برج های عمودی تمیز کننده هوا توسط پل های آسمانی معلق به یکدیگر متصل می شوند و در  آنها سلول های تولید کننده هیدروژن ساخته می شوند تا برج ها را برای فرایند تصفیه به قدرت برسانند. استدلال Znera برای یک رویکرد موضعی و تدریجی به این ترتیب است که ساخت و ساز می تواند با یک منطقه واحد شروع و به تدریج پس از موفقیت گسترش یابد.

 

 

این پروژه به ویژه برای حذف smog(مه آلوده به دود و آلاینده ها) از هوا طراحی شده است، پروژه از غلاف تصفیه کننده در قسمت پایه و پروانه هواپیما در قسمت بالایی برج ها استفاده می کند.  مراحل کار به این شکل است که هوای آلوده در پایه برج ها نفوذ می کند و پس از پنج مرحله فیلتراسیون، از جمله کربن فعال زغال چوب، ژنراتور یون منفی و پلاسما الکترواستاتیک شارژ باعث به دام افتادن ذرات هوا و تصویه آنها خواهد شد. هوا به سمت بالا حرکت می کند و از طریق یک فیلتر کاتالیزوری  عبور می کند تا استریل باکتری ها و ویروس ها را قبل از اینکه به داخل اتمسفر منتقل شود انجام دهد. این برج ها ۳٫۲ میلیون متر مکعب هوای تمیز را در روز تولید می کنند.

پروژه Smog به عنوان تحریک افکار و بیانیه ای در معماری برای ایجاد آگاهی در مورد مشکلات و دشواریهای موجود در بهداشت جهانی در هند طراحی شده است.

 

مشاهده گالری کامل تصاویر:

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

شرایط انتشار رایگان آثار معماران ایرانی در ملک بانک
شرایط انتشار رایگان آثار ...

خدمات جدید و ویژه ملک بانک برای معماران و مهندسین خلاق ایرانی....

جایزه بین المللی پایان نامه معماری / ATA2020
جایزه بین المللی پایان ...

Archistart چهارمین دوره مسابقات جایزه پایان نامه معماری برگزار می کند.این مجموعه،...

6 نکته برای ساخت سازه های چوبی مقاوم تر و ایمن تر
6 نکته برای ساخت ...

چوب ماده ای بسیار کاربردی و راحت برای سازندگان آماتور و حرفه...

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت