ZNERA طراحی یک شبکه از برج های فیلتراسیون هوا برای مبارزه با سطح آلودگی در دهلی نو را ارائه نمود

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت طراحی معماری “Znera Space” مستقر در دبی، ، تصاویر و مشخصات پروژه “Smog” را برای تمیز کردن هوا در دهلی، یعنی یکی از آلوده ترین شهرهای جهان، منتشر کرده است. در فهرست پروژه های تجربی جشنواره معماری جهانی، پروژه Smog امیدوار است بتواند با اضافه کردن شبکه ای از برج های فیلتر دود در کل شهر، کیفیت هوا را رتقاء بخشد و از شهر در مقابل تهدیدات آلودگی هوا محافظت نماید.

پایتخت هند به وجود سحابی سمی بیش از حد و ضایعات صنعتی شناخته شده است و مجموعه Znera امیدوار است با ایجاد این برج های عظیم تصفیه هوا به تولید هوای تازه برای دهلی دست بزند.

 

 

عوامل مختلفی در کنار یکدیگر برای تعریف کیفیت هوا در دهلی نو گردهم آمده اند. زباله های صنعتی و وسایل نقلیه، سوزاندن دیزل و نفت سفید، همگی به آلودگی نیروگاه های موجود در محدوده شهر اضافه می شوند. همچنین سطح آلودگی با سوزاندن محصولات کشاورزی در مناطق مجاور منطقه هاریانا و پنجاب نیز بدتر می شود. دقیقا سوزاندن زباله ها نیز خود به بحران آلودگی غالب مب افزاید و به عنوان دلیل اصلی برای سم زدایی ناگهانی هوای آلوده در شهر و مناطق همسایه آن متهم است. این شبکه پیشنهاد شده از برج های عظیم دود زدا به شهر کمک خواهد کرد که هوا را تمیز و مجددا تنفس کند.

 

 

با استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع انرژی تجدید پذیر، این پروژه با یک شبکه شش ضلعی ساخته شد است که به طراحی شبکه سیستم شهری منطقه دهلی لوتینز(منطقه ای در دهلی نو که به نام مهندس بریتانیایی ادوین لوتینز نامگذاری شد) باز می گردد. هر برج ۱۰۰ متر دقیق در مرکز یک گره کلیدی شهر قرار می گیردو یک حجم هوای نیمه تمیز را در مساحت دو کیلومتر ایجاد می کند.برج های عمودی تمیز کننده هوا توسط پل های آسمانی معلق به یکدیگر متصل می شوند و در  آنها سلول های تولید کننده هیدروژن ساخته می شوند تا برج ها را برای فرایند تصفیه به قدرت برسانند. استدلال Znera برای یک رویکرد موضعی و تدریجی به این ترتیب است که ساخت و ساز می تواند با یک منطقه واحد شروع و به تدریج پس از موفقیت گسترش یابد.

 

 

این پروژه به ویژه برای حذف smog(مه آلوده به دود و آلاینده ها) از هوا طراحی شده است، پروژه از غلاف تصفیه کننده در قسمت پایه و پروانه هواپیما در قسمت بالایی برج ها استفاده می کند.  مراحل کار به این شکل است که هوای آلوده در پایه برج ها نفوذ می کند و پس از پنج مرحله فیلتراسیون، از جمله کربن فعال زغال چوب، ژنراتور یون منفی و پلاسما الکترواستاتیک شارژ باعث به دام افتادن ذرات هوا و تصویه آنها خواهد شد. هوا به سمت بالا حرکت می کند و از طریق یک فیلتر کاتالیزوری  عبور می کند تا استریل باکتری ها و ویروس ها را قبل از اینکه به داخل اتمسفر منتقل شود انجام دهد. این برج ها ۳٫۲ میلیون متر مکعب هوای تمیز را در روز تولید می کنند.

پروژه Smog به عنوان تحریک افکار و بیانیه ای در معماری برای ایجاد آگاهی در مورد مشکلات و دشواریهای موجود در بهداشت جهانی در هند طراحی شده است.

 

مشاهده گالری کامل تصاویر:

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت